Czy event może aktywizować ?

Z aktywizacją bardzo często do czynienia mamy przy okazji aktywizacji osób bezrobotnych. Jednak nie tylko w tym przypadku możemy wykorzystywać wszelkie programy aktywizujące. Coraz częściej możemy aktywizować różne grupy docelowe do osiągania lepszych wyników czy zdobywania określonych celów. Sam temat programów aktywizujących jest bardzo obszerny o czym możecie przeczytać w naszych poprzednich artykułach.

W tym wpisie chcielibyśmy Wam przybliżyć jak w programach aktywizujących wykorzystać event, a co więcej jak z samych eventów zbudować cały program. Eventy aktywizujące, to wydarzenia, podczas których za pomocą różnych rozwiązań, multimedialnych, scenariuszowych, zabawowych, warsztatowych, szkoleniowych jesteśmy w stanie pobudzić do działania określoną grupę. Narzędzi jest mnóstwo, a jedynym ograniczeniem jest nasza kreatywność. Oczywiście by znaleźć odpowiednie narzędzie dla zdefiniowanej grupy docelowej konieczna jest właściwa analiza potrzeb.

Większość z nas łatwiej przyswaja wiedzę, łatwiej przekonuje się do nowych rozwiązań czy dostaje nową energię do działania poprzez dobra zabawę. Eventy to doskonała okazja by to wykorzystać i organizując luźne formy rozrywki dla pracowników przekazać nimi coś więcej. Eventy tak samo jak programy aktywizujące by zaangażowały pracowników muszą zapewniać wymierne korzyści możliwe do osiągnięcia. Mogą to być drobne nagrody, nowe doświadczenia, dodatkowa ważna wiedza. Tematyka i obszary aktywizacji są bardzo obszerne, mogą zachaczać o elementy polityki CSR, zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa czy lepszych wyników sprzedaży.

Jeśli cały program tworzymy za pomocą eventów warto pamiętać o właściwym brandingu, spójności przekazu, różnorodności w wykorzystywanych narzędziach. Można się również wesprzeć aplikacjami czy dodatkowymi programami punktowymi współpracującymi z platformą internetową.

Zachęcamy do korzystania z kreatywnych rozwiązań i uatrakcyjniania klasycznych programów aktywizujących o eventy aktywizujące.

Wróć do wpisów