FSWO na VI Charytatywnym Balu z Sercem

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”
– Jan Paweł II

Tymi słowami chcemy zacząć wpis, który jest dla nas ważny z kliku perspektyw. Czekaliśmy na to wydarzenie klika dobrych tygodni. Był to szczególny dla nas event, bo to nie my byliśmy na nim głównym organizatorem. Tym razem FSWO wpierało trójmiejską inicjatywę – Charytatywny Bal z Sercem, zorganizowaną 30.01.2016 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Była to szósta edycja tego przedsięwzięcia, ale my braliśmy w niej udział po raz pierwszy.

W życiu mamy różne wartości, ale największą jest ludzkie zdrowie i życie. Kiedy mówimy do tego jeszcze o zdrowiu i życiu dzieci, to temat zawsze jest na piedestale. Nasze wsparcie polegało na sponsoringu tego wydarzenia. FSWO razem z kilkoma innymi firmami z Trójmiasta przekazało środki zarówno niematerialne, jak i pieniężne na poczet tego wydarzenia. Poza karnawałową energią jaka nam towarzyszyła, pokazem tańca zorganizowanym przez Black Dance Ewa Czarnecka, występem sopranistki  Frederike Schredor, której akomapaniowała Wiebke tom Dieck, główną rolę odgrywały dzieciaki i osoby dorosłe, oraz to, co możemy dla nich zrobić. Fundacja Hospicyjna im. ks. E. Dutkiewicza w związku z tym zorganizowała aukcje prowadzone w dwóch trybach – głośnym, gdzie prowadzący prezentowali licytowane przedmioty, zagrzewali uczestników do kolejnych podbić stawek, i cichym – gdzie uczestnicy już bez okrzyków mogli licytować wystawione przedmioty, a było ich dość dużo. Począwszy od dzieł sztuki, poprzez elementy wystroju, rzeczy kulinarne, po aktywności rozwojowe. Wśród kasku stoczniowego Lecha Wałęsy, płyty GolecUOrkiestra, koszulki Lechii Gdańsk czy obrazów lokalnych artystów, pojawiły się także dary od FSWO.

Bal zakończył się po 3:00 nad ranem. Kilka minut po 2:00 zwycięzcy odebrali wylicytowane przez siebie przedmioty. Ubiegłoroczna edycja zakończyła się zbiórką w kwocie 115 tys. zł. Z naszych obserwacji wynika, że w tym roku ta kwota będzie przekroczona. Uśmiechu, radości i szczęścia nie da się przedstawić w formie pieniężnej, więc z naszej perspektywy ważne jest to, że swoją obecnością spowodowaliśmy, że w 2016 roku zadowolonych twarzy będzie po prostu więcej. Takie wydarzenia dodają nam energii i to jeden z nielicznych momentów, gdzie nasze motto jest nieaktualne. W takich sytuacjach jest ENERGIA MILION !!! Podczas rozmów z organizatorami już zadeklarowaliśmy udział w przyszłym roku.

Kończąc ten wpis chcemy powiedzieć Tobie – Czytelniku naszego FSWO.BLOGA, że nie ma większej radości dla ludzi, niż sprawianie radości innym. Dziś każdy z załogi FSWO jest dumny z tego, że spowodował uśmiech nie podczas eventu, jaki organizowaliśmy, a podczas imprezy, na której byliśmy gościem.

Wróć do wpisów