Jak zamienić targi turystyczne w doskonały team building?

Co wspólnego mają ze sobą Team Building i nasze FSWO Targi Turystyczne? Otóż jedno i drugie  to zajęcia, w których  wykorzystujemy najbardziej efektywne narzędzia skoncentrowane na doskonaleniu współpracy i skutecznego porozumiewania się członków zespołu. Skupiamy się na emocjach, które wykreowane w trakcie wspólnego działania podczas scenariuszowych gier i zabaw, przenoszone są później do firm i trwają jeszcze długo w zaciszach biurowych zakamarków.

Targi turystyczne to szkolenie team buildingowe, którego celem jest zjednoczenie grupy pracowników/ znajomych/przyjaciół z pracy. Głównym zadaniem uczestników warsztatów jest przeprowadzenie 5 minutowej prezentacji na temat wybranego kraju. Wybór oczywiście nie jest prosty, bo chodzi o kraje, które są bardziej egotyczne niż owoce w Alma Market.  Wystąpienie ma mieć charakter marketingowy, reklamowy i zarazem zachęcający. Swoim przesłaniem i formą prezentacja ma przekonać pozostałych uczestników zajęć do chęci skorzystania z oferty biura  i podróż do prezentowanego kraju.

By prezentacja i zachęcanie przebiegło pomyślnie potrzebne będą również rekwizyty, które bezpośrednio lub pośrednio korespondują z danym krajem. Rekwizytów będzie niestety mniej niż wynosi zapotrzebowanie drużyn, dlatego dobry negocjator będzie tutaj niczym wałbrzyski „Złoty Pociąg”, czyli na wagę złota.

Ostateczna prezentacja, mimo, że jest finałowym akcentem ćwiczeń, to poprzedzona jest szeregiem zadań i ćwiczeń, jakie musi wykonać grupa, aby przystąpić do wielkiego finału. Pierwsze i najważniejsze to zdobycie szczegółowych informacji na temat kraju, który ma przedstawiać. Wiadomości będą ukryte w wielu miejscach… a kluczem do ich odnalezienia może okazać się bystre oko i otwarty umysł. Chcesz się przekonać jak to naprawdę działa i jakie rezultaty możesz osiągnąć Ty i Twój Zespół? Zapraszamy Cię do współpracy.

Wróć do wpisów